Tartu fotograafi aastaülevaade: üritused, portreed ja palju muud

2023. aastal jätkasin fotografiaõpingud ja alustasin praktikat

Jaanuar on juba täies hoos ning viimane hetk on teha kokkuvõte möödunud aastast, mis oli täis enesearengut ja silmapaistvaid hetki. Aastaga olen märkamatult muutunud Tartu fotograafist laiahaardelisemaks, opereerides nüüdseks üle Eesti. Möödunud aastal täitus mul poolteist aastat vabakutselise fotograafina ja lisaks oma põhilisele asukohale, Tartule, pildistasingi erinevaid sündmusi nii Tallinnas kui mujal Eestis. Viimastel kuudel olen keskendunud innukalt fotograafia õpingutele Tallinna Polütehnikumis ja praktikaülesannetele, ning nüüdseks jääb minu lõpudiplom vaid loetud nädalate kaugusele. See teekond on olnud täis põnevaid väljakutseid, mis on viinud mind mitmete fotosessioonideni, kust olen saanud kogemusi ja kinnitust, et olen õigel teel.

2023. aasta numbrites:

portreed

sündmust

etenduse proovi

pulma

Tartu fotograafist üle-eestiliseks

Kuhu mu kaamera mind viinud on ja kellega olen saanud eelmisel aastal koostööd teha?

Üks suuremaid projekte oli minu koostöö Vanemuise teatriga – esmalt jäädvustasin balletitruppi ja edasi juba kahe erineva etenduse proove (loe lähemalt minu blogist, etenduse “Kunksmoor ja kapten Trumm” kohta), sümfooniaorkestri avakontserti ning ooperigalat. Lisaks pildistasin ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 14. lennu diplomilavastust “Sorry, me teeme Tšehhovit” ja rahvusvahelist kutsemeistrivõistlusest Print(t)ouch.

Veel avanes sel aastal võimalus luua ehtekunstnik Margit Pauliniga fotosid tema kevadkolleksiooni “ŠahMat!” jaoks. See mitmekülgne koostöö ehete ja kunstniku enda pildistamisel arendas märkimisväärselt nii minu loomingulist külge ning tõi pakkus võimalust luua fotosid, mis kõnetavad sügavamal tasandil.

Suviste sündmuste jäädvustamine

Suvel nautisin festivalide maailma, olles üks fotograafe Investeerimisfestivalil ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. Erilise emotsiooni võtsin kaasa Sibulatee puhvetite päevast, millest olen põhjalikumalt kirjutanud oma varasemas blogipostituses (loe siit).

Portreedest pulmadeni

Võrratud hetked portreefotograafias

Samuti lihvisin enda oskusi portreefotode tegemisel, jäädvustades ühtekokku 46 imelist inimest, (vahepeal läks ka lugemine sassi, sest oli neid, keda pildistasin sel aastal juba teist või kolmandat korda). Üks on kindel – portreefotode jäädvustamine on valdkond, kus on alati midagi uut õppida! Sellesse aastasse mahtus ka kuus pulma ja kümmekond grupifotot. Pildistasin äriklientidele nii loodust, interjööri ja eksterjööri, kui ka tooteid ning moe- ja brändifotosid.

Õppimine oma ala ekspertidelt

Kevadest alates olin praktikalainel, õppides tundma ja kogedes pulmade võlu II fotograafina koos pulmafotograaf Valdur Rosenvaldiga. Üks rabapulm sai pildistatud isegi kl 5 hommikul. Käisin assistendina reklaamifotograaf Mardo Männimägiga võtetel kaasas. Sügisel täiendasin oma teadmisi tootefotograafiast ning sain palju näpunäited endiselt pulmafotograafilt ja praeguse tootefotograafias tegutsevalt Urmas Äärolt. Pean ütlema, et praktika on olnud äärmiselt põnev ja hea võimalus oma ala ekspertidelt õppida ning alati on midagi, milles end täiendada.

Sügistuuled ja talverõõmud minu teekonnal fotograafina

Sügisel asusin fotostuudios eriprojektidega tegelema, kus valmisid mu esimesed paarifotod, grupifotod sõpradest, samuti ametiportreed ja moefotoseeriad. Nende projektide kallal nokitsesin uuel aastal edasi. Talv tõi aga endaga kaasa esimese perepildistamise jõulunurgas ja Tartu Kaubamaja jõulupeo jäädvustamise. Samuti teenisin fotograafina autoritasu kultuuriajalehelt.

Olen väga tänulik kõigile, kellega sain möödunud aastal koostööd teha, ja ootan põnevusega uusi väljakutseid ning võimalusi sel aastal! Oma sündmuste jäädvustamiseks võta minuga julgelt ühendust!

Tagasi blogisse

Kommenteeri