Professionaalne portree ilma jumestuseta? Miks see pole hea mõte?

Tartu fotograaf Mailis Vahenurm pildistas ametiportree naisest.

Silmapaistev professionaalne portree ja jumestuse roll selles

Professionaalse portree valmimine, alates fotosessioonist kuni haarava portree saamiseni, hõlmab fotograafina mitmeid spetsiifilisi nüansse. Võib-olla tuleb üllatusena, et jumestus omab märkimisväärset mõju ametiportreede lõpptulemusele. Fotograafina tean, et mida korrektsema töö jumestaja teeb, seda vähem kulub hiljem aega fotode töötlusele. Esinduslikke portreesid saab kasutada nii veebikohalolu parandamiseks kodulehel, hinnapakkumise juures, e-kirja allkirjas, aga ka trükkimiseks visiitkaardile.

Professionaalse portree teejuht

Mis on professionaalsete portreede jumestuses oluline?

  1. Naha kontuurimine ja matistamine.
  2. Ripsmete ja kulmude värvimine.
  3. Jumestuskreemi kantakse ka kõrvadele ja dekolteele.
  4. Nahadefektide peitmine (punetus, tumedad silmaalused jm.).
  5. Ideaalsel juhul korrastab jumestaja ka sinu soengut, et juuksed ei oleks püsti.
  6. Jumestuse tulemusena kasvab enamasti ka inimese enesekindlus.
Illustreeriv foto professionaalse portree jumestusest, tehtud AI rakendusega Copilot.

Jumestuse võlu ja praktiline väärtus professionaalsete portreede puhul

Illustreeriv foto naisest ilma jumestuseta, tehtud AI rakendusega Copilot.

Kui riiete osaval valikul saab keha puuduseid korrigeerida, siis meisterliku jumestuse abil saab peita näo defekte. Professionaalne portree saavutab oma täiuslikkuse hoolika jumestuse abil, mis rõhutab isiku põhilisi näojooni, kusjuures meigikunstnik teeb meigi vastavalt sellele, mis sulle sobib. Jumestaja roll on suurendada inimese loomulikku ilu, tagades, et nahk on ühtlaselt matistatud, kontuuritud ja ruumiline. Kui sa ei tea täpselt, kuidas oma nägu meigivahenditega rõhutada, siis võid saavutada hoopis lameda ja üheplaanilise tulemuse.

Jumestuse alustalad ja nõuanded ametiportreedes

Näo jumestamine algab õige tooni vailmisest, ideaalsel juhul võiks lähtuda kaelatoonist ning teha ka nägu sama tooni. Kuigi enese jumestamine on tuttav igale naisele, siis on paar olulist kohta, mida tasub üle rõhutada. Esiteks – jumestuskreemi pannakse lisaks näole ka dekolteele ja kõrvadele! See samm võib kergesti ununeda, aga on äärmisel oluline, kui plaanid kanda rõivaid, mis paljastavad dekolteepiirkonna või sätid juuksed sonegusse nii, et kõrvalestad välja paistavad.

Professionaalne portree naisest, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

Tava jumestuse ja fotomeigi eripärad

Fotomeik erineb tavameigist oma mati tekstuuri, suurema katvuse ja pärlmutrita viimistluse poolest. Fotomeigis on oluline mängida kontrastide ja intensiivsusega, tagamaks, et nägu püsiks kaamera ees terav ja mõjus. Kuna foto sööb palju meiki ära, siis seda tähtsam on, et tervikpildis oleks jumestus hästi kattev ja ühtlane.

Näonahal tasakaalu saavutamine jumestuse abil

Puhastamata ja katmata nahk on fotol sageli probleemiallikas, sest see muutub kergesti nina- ja lõuapiirkonnast rasuseks. Tulemuseks hakkab läikiv nahk fotol helendina esile tõusma, jättes võrreldes ülejäänud näoga ebaühtlase mulje. Seega võimaldab jumestus ja naha matistamine portreefotol näonahka taskaalustada.

Nõuanded silmade esile toomiseks

Ripsmete ja kulmude värvimine on tõhus viis silmi rõhutada. Õigesti valitud silmatoonidega saab kogu näos harmoonilise tasakaalu luua. Samuti aitab kulmude värvimine tuua need hästi esile, kui inimesel on need loomulikult heledamad või hõredamad, aidates saavutada määrtletuma välimuse.

Enesekindlus ja jumestus – kuidas need teineteist professionaalsetes portreedes toetavad

Jumestus mitte ainult ei muuda inimest visuaalselt atraktiivsemaks, vaid ka tõstab sinu enesekindlust. Kuid ära saa minust valesti aru – oluline pole radikaalse muutuse läbi tegemine, vaid pigem on oluline ainulaadsete omaduste esiletoomine ning puuduste kõrvaldmine. Aga vähem tähtsam pole ka see, et isik end hiljem fotodel endana ära tunneks. Rõhutades jumestuse kaudu isiku eripärasid ning varjates puuduseid, toob see esile loomuliku ilu. Jumestusest saadav hea enesetunne peegeldub ka kehahoiakus ning näoilmes. Meigi mõju ulatub kaugemale, kui lihtsalt esteetikale, võimaldades inimesel oma parimat mina näidata.

Jumestus loob ka mehele värskema välimuse

Ka mehe professionaalne portree võib jumestusega parema tulemuse tuua. Esiteks aitab see varjata märke väsimusest, nahapuuduseid, aga ka ebatasasusi. Ehk teisisõnu muudab välimuse värskemaks ja puhanumaks. Samuti võimaldab jumestus nii mehe kui ka naise näo puhul erilisi näojooni esile tuua.

Professionaalne portree uues valguses

On oluline märkida, et professionaalse fotograafi roll on jäädvustada subjekti autentset välimust, kuid mitte võtta vastutust meigi eest seda digitaalselt lisades või muutes. Suurepärane lahendus on see, kui oled valinud endale jumestaja, kes hoolitseb ka selle eest, et sinu soeng oleks ametiportreel viimistletud ja korras. Oskusliku meigikunstniku ja vilunud fotograafi sünergia tagab, et jäädvustatud pildid peegeldaksid isiku parimat mina professionaalses kontekstis.

Professionaalne portree naisest, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

Teksti on üle vaadanud ja korrigeerinud meigikunstnik Natalja Videl.

Meigikunstnik Natalja Videl

Nüüd on hetk mõelda enda visuaalsele kohalolule. Kui soovid muutust paremuse poole, siis broneeri aeg ametiportreede jaoks!

Korduma kippuvad küsimused ametiportreedest:

Kui kaua võtab aega jumestuse tegemine?

Naise jumestamine ametiportree jaoks võib võtta maksimaalselt ca 30 minutit aega ning mehe puhul 5-10 minutit.

Millise soengu peaksin ametiportree jaoks tegema?

Vali soeng, mis on isikupärane, kuid samas professionaalne. Eelistada võiks korrektset, nägu raamivat soengut, mis ei tõmbaks liiga palju tähelepanu. Pikemate juuste puhul võib kaaluda lahtist soengut ning lokkis juuste puhul rõhutada loomulikke lokke. Kõige olulisem on sealjuures, et juuksed ei oleks püsti.

Kas ehete kandmine on lubatud?

Jah, eelista väiksemaid ja tagasihoidlikumaid ehteid, et need ei köidaks liigselt tähelepanu.

1 thoughts on “Professionaalne portree ilma jumestuseta? Miks see pole hea mõte?”

Kommenteeri