Pane keskkond enda kasuks tööle, et luua võimsaid persoonibrändi fotosid

Portree naisest, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

Parimad taustad loovad harmoonia

Nii nagu portreedes ja ametiportreedes, määrab ka persoonibrändi fotodes taust üldmulje ja toetab pildil olevat inimest. Parimad taustad on sageli sellised, mis harmoneeruvad inimese riietega, luues ühtse ja tasakaalustatud visuaali. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et inimene sulandub tausta sisse, toetab taust tegelikkuses pildistatavat, tõstes teda hoopis esile.

Õige keskkonna valik tugevdab foto usutavust ja loomulikkust

Kui valida portreede pildistamiseks sobivad keskkonnaelemente, siis tuleks kaaluda, milline suhe on sellel elemendil pildistatava inimesega. Oluline on, et inimene mõjuks selles keskkonnas usutavalt ja tunneks end seal mugavalt, et see oleks tema paik. Kui inimesel endal on see tunne olemas, siis see jällegi loob loomuliku oleku.

Asukoht võib olla seotud nii brändi tegevuse, kui väärtustega. Näiteks pildistasin maalikunstnikku Hedi Kuhi nii fotostuudios kui ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus ta hetkel õpib.

Left ImageRight Image

Kuidas leida keskkond fotodele, mis tõesti töötab

Igal juhul tuleks mõelda fotol edastatava sõnumi ja foto kasutusvajaduste peale, eriti, kui tegemist on persoonibrändi fotodega. Näiteks ametiportree, mida lisatakse sotsmeedia profiilipildiks, võiks jäädvustada fotostuudios, sest väiksematel fotodel pole detailirohkus vajalik. Kui aga on vaja fotosid kodulehele teenuste illustreerimiseks, siis võiks lisada tegevusi ja elemente oma igapäevatööst – mida sa teed ja kus sa seda teed, näiteks kontoris, kodus, kohvikus või isegi mööblipoes, nagu pildistasin eelmised persoonibrändi portreed virtuaalassistendist Therese-Liise, sellest saad lähemalt lugeda siin.

Kuna ametiportree on oluline osa professionaalsest kuvandist, tasub hoolikalt kaaluda, milline keskkond ja taust seda kõige paremini toetavad. Erinevates keskkondades pildistamine võimaldab näidata brändi mitmekülgsust ja paindlikkust, luues erinevaid meeleolusid. Edasi analüüsin igat asukohta, selgitades välja, nende plussid ja miinused.

Stuudio on parim koht ühtlase ja kvaliteetse fotoseeria loomiseks

Stuudio on keskkond, nii portreede aga ka ametiportreede pildistamiseks, kus saab täielikult valgust kontrollida ja luua täpselt sellised tingimused nagu soovid. See tähendab, et saad muuta valguse nurka, teravust, vähendada või suurendada tugevust, lisada välkusid, reflektoreid või neid hoopis eemaldada. Kui aga soovid sama õues teha, on võimalused piiratud. Kaasa saab võtta lisavalguse või reflektorid, kuid õues on siiski rohkem muutujaid, nagu ilmastik (valgus, sademed, tuul).

Kontrollitud tingimused tähendavad, et ühtlase seeria tegemine on lihtsam, kuna valgus ja taust on kogu aeg samad. Näiteks õues võib päike olla ühel hetkel terav ja järgmisel minna pilve taha, seetõttu on keeruline kindel olla, et tulemus oleks järjepidevalt ühtlane.

Stuudio piirangud

Stuudio puuduseks on see, et tühjast valgest stuudiotaustast ei pruugi loo jutustamiseks piisata. Saab küll mängida emotsioonidega või lisada rekvisiite, kuid teises keskkonnas võib inimene end vabamalt tunda, hoolimata juhendamisest ja julgustamisest.

Kodu atmosfäär loob isiklikuma ja autentsema brändifoto

Kui on tarvis persoonibrändi fotosid, siis kodu atmosfäär annab fotole isiklikuma ja autentsema tunde, aidates paremini brändiga suhestuda. Kui inimese kodu stiil ühtib ettevõtte stiiliga, on see eriti tõhus. Tööruum peaks olema puhas ja korras, rekvisiidid asjakohased ja isikupära lisavad.

Sisetingimustes pildistamise eeliseks on, et saab segavad faktorid eemaldada, et muuta keskkond minimalistlikumaks – eemaldada mittevajalikud asjad, mis ei anna olulist infot. Sageli on vähem parem – vähem asju = vähem detaile. Ehk teisisõnu, see aitab keskenduda peamisele.

Esteetikat saab lihtsamini luua, liigutades mööblit või puhastades lauapinda. Olen mitmel korral portreesid pildistades mööblit liigutanud, mis on andnud tulemuses olulise vahe. Väljas on esteetikat keerulisem kontrollida, kuigi tausta saab uduseks teha. Soditud seina või liiklusmärki ei saa lihtsalt eemaldada, sealt tuleb kas poseerimisest loobuda või tuleb hiljem töötluses ebaesteetiline eemaldada. Eriti tuleb jälgida värvilisi ning erksaid asju, mis jäävad silma.

Fotode eesmärk ei ole teha neid üks-ühele sellega, kuidas inimene reaalselt töötab, vaid pigem näidata, kes sa inimesena oled – äge, lõbus, avatud, müstiline vmt.

Väljas pildistamise võlud ja väljakutsed: mida võiksid teada

Välikeskkond võib anda portreele värskema ja elulisema tunde, lisada konteksti ja sügavust, kuid halvimal juhul tekitada segadust.

Väljas pildistades on valgusel oluline osa, olgu see hajutatud või terav. Mängida saab kella- ja aastaajaga, mis võib pildistamise ettearvamatuks ja keerulisemaks muuta. Igal aastaajal on omad võlud, kuid väljas pildistades ei saa alati loota, et saad teha pilti täpselt planeeritud kohas. Näiteks võib takistuseks olla vihm, või suurem rahvahulk, kes on kogunenud täpselt tausta ette. Siiski, location scouting ehk asukoha otsimine portreede pildistamiseks osa minu tööst. Tartu fotograafina olen avastanud jalutuskäikudelvõi teel linna mitmeid pildistamiskohti, kuid igale poole ei jõua ning taustad muutuvad olenevalt kuupäevast, kellaajast ja aastaajast.

Stuudio broneerimisel saa seevastu olla kindel, et koht on kindel ja olemas. Samas võib ilm oluliselt pildistamist mõjutada  – vihm, tuulisus ja jahedus võivad sessiooni raskendada. Kui aga modellil külmetab ning seda välja näitab, siis tuleb sessioon pooleli jätta.

Õige taust toob pildistatava esile

Taust ja keskkond kujundavad fotode visuaalse terviku, toetades pildistatavat ja edastades soovitud sõnumit. Stuudio võimaldab täielikku valguse ja tingimuste kontrolli, samas kui väljas pildistamine pakub elulisemat ja mitmekesisemat tausta, kuigi on ka ettearvamatum. Lõppkokkuvõttes sõltub parima keskkonna valik sellest, millist muljet ja sõnumit soovitakse fotodel edastada.

Kui vajad pesoonibrändi fotode jäädvustamiseks usaldusväärset partnerit, siis võta minuga julgelt ühendust!

Tagasi blogisse

Kommenteeri