TINGIMUSED

Fotode kasutamine ja autoriõigus

Fotode autoriõigus kuulub fotograafile, kellel on õigus kasutada fotosessioonidel tehtud fotosid fotograafi kodulehel, sotsiaalmeedia kanalites, uudiskirjas, näitustel jm., kui kliendiga pole kokku lepitud teisiti. Kliendil on õigus kasutada fotosid isiklikel eesmärkidel, kuid meedias ja reklaamiks kasutamisel tuleb saada eelnevalt fotograafi luba. Fotode kasutamisel LinkedIn-is tuleb alati viidata autorile @Mailis Vahenurm, LinkedIn-is @Mailis Vahenurm, Facebookis @Fotograaf Mailis Vahenurm ning Instagramis @mailisvahenurm_fotograaf.

Fotode pildikeel ja töötlusstiil

Enne fotosessiooni broneerimist on klient tutvunud fotograafi tööde stiiliga kodulehel või sotsiaalmeedias ning veendunud, et töö stiil vastab tema ootustele. Fotograafil on õigus keelduda kliendi pakutud ideedest, kui see ei haaku tema käekirja või stiiliga. Fotosessiooni tulemus sõltub mitmetest teguritest nagu kliendi ja fotograafi koostöö, pildistamise asukoht, kellaaeg, jumestus, soeng, riietus jm. Parima lõpptulumuse saavutamiseks toimub enne fotosessiooni konsultatsioon, kus arutatakse läbi kõik detailid. Kui kliendil puuuduvad eelistused pildikeele ja töötlusstiili osas, siis jäetakse see fotograafi otsustada. Fotograafia on kunst ning valminud fotod kajastavad fotograafi nägemust. Töötlusesse mineva valiku teeb fotograaf. Seetõttu ei aktsepteerita hilisemaid pretensioone fotode värvigamma, taustade valiku või muude aspektide puhul. Fotode töötlemine ning kärpimine omal käel on keelatud (k.a. filtirite kasutamine Facebooki, Instagrami või Snapchati kaudu).

Fotosessiooni broneerimine

Fotosessiooni broneerimiseks palun helistage telefoninumbril +372 58 89 88 38 või saatke e-kiri aadressile mailis.vahenurm@pm.me. Fotograafil on õigus mitte teenindada kliente, kes ei anna teada sessioonile mittesaabumisest või, kes korduvalt broneeringu tühistavad. Pakett on broneeritud pärast broneerimistasu maksmist, broneermistasu on 50€, summa arvestatakse lõppsummast maha. Broneerimistasu ei ole tagastatav kliendi tühistamise korral ega kasutatav teisteks fototeenusteks. Kui broneerimistasu ei maksta maksetähtajaks, siis võib fotograaf broneeringu tühistada. Välisessiooni puhul on mõistlik olla aja suhtes paindlik, et halva ilma korral saaks fotosessiooni päeva vahetada. Kui fotograaf tühistab broneeringu, siis saab klient broneeringutasu tagasi ja broneering tühistatakse ning fotograaf asendab end teise sobiva fotograafiga. Kui midagi juhtub ning sa ei saa sessioonile tulla, siis palun teavita sellest mind 24 h enne oma sessiooni ning stuudio sessiooni puhul 3 päeva ette. Kui hilined fotosessioonile, siis palun helista mulle ja anna sellest teada, sel juhul tomub pildistamine kuni kokkulepitud sessiooni kellaaja lõpuni. Kliendi hilinemise korral väheneb pildistamise aeg vastava arvu minuteid.

Fotosessiooni eest tasumine ja hinnakiri

Fotosessiooni eest on võimalik tasuda arve alusel ülekandega, kinkekaardiga või sularahas kohapeal. Fotograaf jätab õiguse muuta hinnakirja ette teatamata, juba broneeritud fotosessioone hinnamuutus ei mõjuta. Arveldusi saab jagada väiksemateks osadeks ainult eelneva kokkuleppe alusel, kuid viimase osamakse tasumine toimub sessiooni päeeval. Eritöötlus nagu kortsude, armide, nahalaikude jmt. eemaldamine toimub lisatasu alusel (15€/fail). Kui klient soovib, siis ta võib osta vastavalt hinnakirjale juurde lisafaile (8€/fail). Töötlemata fotodest kuvatõmmiste tegemine ja nende jagamine eelvaategaleriis pole lubatud.

Fotode valmimine ja kättesaamine

Fotosessiooni lõpptulemusena antakse kliendile töödeldud digifailid, mis sõltuvad valitud paketist. Failid valmivad kuni 21 päeva jooksul pärast fotosessiooni, sõltuvalt hooajast, v. a. pulmad. Must materjal ehk toorfailid ei kuulu jagamisele. Fotograaf säilitab fotosid oma andmekandjal kuni 3 kuud. Valmis fotod saab alla laadida privaatsest veebigaleriist täisformaadis ja veebimõõdus, kus neid säilitatakse 2 nädalat, kui on soov galeriid pikendada, siis see toimub hinnakirja alusel (10€/kuu).

Transpordikulu väljaspool Tartu linna on 0,30€/km edasi-tagasi.

Kinkekaardid

Kinkekaart kehtib 6 kuud alates selle ostust. Kehtivusaja ületanud ja kasutamata jäänud kinkekaarte ei hüvitata. Kui fotosessioon lepitakse kokku enne kinkekaardi kehtivusaja lõppu, on võimalik tulla fotosessioonile ka pärast kinkekaardil märgitud kuupäeeva. Kinkekaarte ei osteta tagasi ega vahetata raha vastu. Hinnaerinevust ei kompenseerita, kui kinkekaardi hind on fotosessiooni omast suurem.

Rikkumised

Klient vastutab võimalike kaasnevate lisakulude eest nagu transport, renditud aksessuaarid, asukoha rent jms. Kui klient rikub ruume, renditud aksessuaare, tehnikat või seadmeid, siis ta on kohustatud kompenseerima rikutud esemete hetke turuväärtuse.

Broneeringu tegemisel või broneerimistasu maksmisel oled nõustunud eelpool nimetatud tingimustega.

Tingimuse kehtivad alates 03.05.2023