Portreefotograaf aitab sul saavutada selge brändikuvandi

Tahad teada, kuidas portreefotograaf võib muuta su kuvandi eriliseks? Professionaalne portreefoto toob välja kõik sinu tugevused ja aitab sul oma brändi ehitada. Loe edasi, et näha, kuidas see protsess toimub.

Kuidas alustasime persoonibrändi fotoseeria planeerimist

Tutvus kliendiga ja esimesed ideed fotodeks

Tutvus Riiniga algas, kui ta avaldas soovi teha endast persoonibrändi fotoseeria. Klient leidis, et ei ole inimene, kes LinkedIn-is selfiesid jagaks ning portreefotograafi teenus on selleks paslik. Kuid ta mõistis, et fotosid oleks siiski vaja, et virtuaalsetel ja silmast silma kohtudes oleks võimalik inimese nimi ja nägu kokku panna.

Portreefotograafi konsultatsioon

Miks on konsultatsioon oluline?

Veebisuhtlusele järgnes üks ühele konsultatsioon, kuna eelistan alati isiklikke kohtumisi, sest see aitab mul kui portreefotograafil hirme maha võtta. Kohtusime hubases Tartu kohvikus, kus veetsime umbes tunni, arutledes detailide üle. Tema sooviks oli pildistada fotod oktoobri lõpus vabas õhus. Lootus oli, et loodus poleks veel päris paljas ega hall. Kuna tal oli planeeritud juuksuri aeg oktoobri lõppu, siis tekkis hea võimalus kaks asja ühildada.

Ühtse visiooni loomine kliendiga

Tema soov oli teha tagasihoidlik soeng ja meik, et ta oleks ka igapäevaelus äratuntav. Stilist aitas portreeritava loomuse ja stiili riietusega esile tuua. Klient leidis, et tegemist oli väga põhjaliku ettevalmistamisprotsessiga ning kõik sujus hästi. Tulemus ehk fotod näitavad Riini mitmekesisust ja kontrastset olemust.

Pildistamise sobitamine kliendi isikupära ja väärtustega

Portreefotograafina on minu eesmärk tuua välja kliendi isikupära, kuid nagu Riin ka tabavalt ütles, vältides siga ja kägu efekti. Pildistamise asukohana tundus stuudio Riinile liialt korrastatud ja igav, seega jäid valikusse avalikud kohad ja loodus. Muuhulgas mainis ta Tartu arhitektuuri ja puitehitisi, mis on talle hingelähedased. Valisin asukohad ja rekvisiidid, mis haakuvad kliendi hobide, meeldimiste ja väärtustega. Kuna Riin on ESG-entusiast, rõhutasin fotodel keskkonnateadlikkust näiteks korduvkasutatava kohvitopsi ja gloobuse abil.

Konsultatsioonijärgsed tegevused

Sõnumivahetus peale konsultatsiooni

Pärast konsultatsiooni vahetasime sõnumeid, et panna paika lõplik idee. Koostasin meeleolutahvli ja Pinteresti tahvli, et anda selge ülevaade soovitud stiilist ja näidispoosidest. Riin soovis fotodele kontrastsust, hoides meeleolu helge ja lõbusa, kuid siiski semiformaalsena – mitte liiga ametlik, kuid piisavalt professionaalne.

Kuvatõmmis Pinteresti tahvlist näidisfotodega, mille koostas portreefotograaf Mailis Vahenurm.

Kuidas meeleolutahvel saab toetada ideede visualiseerimist

Meeleolutahvli koostamine sessiooni jaoks aitas visualiseerida meie plaane ja kinnitada, et oleme samal lehel, aga ka unistada laiemalt ja julgemalt. Meeleolutahvel aitas koondada kõik visuaalsed ideed ühtseks tervikuks, kinnitades, et liigume samas suunas ja julgustades meid mõtlema suuremalt.

Lisaks koostasin võtteplaani ja nimekirja kõigist rekvisiitidest, mida meil vaja läheb: termotops, arvuti, kohvitass, gloobus, valge paber, raamat, vihmavari… Enamus asju oli endal olemas, aga gloobuse leidsin oma tutvusringkonnast.

Gloobus

Õiged riietekomplektid loovad fotodele õige meeleolu ja stiili

Portreefotograafina teen enamasti koostööd meeskonnaga. Olen väga tänulik stilist Anastassiale, kes tegi Riiniga põhjaliku eetöö fotosessiooniks, vaadates üle tema riidekapi sisu ning aidates teha poes valikuid ja koostades riietekomplektid erinevate asukohtade jaoks. Lõpuks jäime paari riietevahetuse juurde ning pildistasime õues mantliga ja ilma. Võtsime arvesse ka värvianalüüsi soovitusi, Riin tuli juba konsultatsioonile “oma toonidega”, kus olid eelistatuimad teiste seas näiteks hall ja tuhmroosa.

Fotosessioon ja asukoha valik

Kuidas Fahrenheit 451° raamatutuba portreefotode tähendust toetas

Esialgu kaalusime mitmeid kohti, sealhulgas Tartu botaanikaaeda ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi. Viimasest loobusime, sest tundus liiga “muuseumilik” ja kliiniline, kuigi mõne teise pildistamise jaoks (näiteks muuseumitöötajale) võiksid need ruumid suurepäraselt sobida. Mõttes käisime läbi veel teisigi, kuid lõpuks langes valik kolmele asukohale – Fahrenheit 451° raamatutuba, kohvik Tüümian ja Emajõe-Delta ümbrus.

Selleks, et mõista paremini portreeritava huvisid, uurisin tema hobide kohta ning sain teada, et talle meeldib lugeda. Seega tekkis mõte pildistada mõnes raamatukogus või -poes. Fahrenheit 451° paistis kohe silma oma omanäolise, pisut vintage’i hõnguga, mis lõi erilise atmosfääri. Selline miljöö sobis hästi kliendi armastusega kontrastide vastu – vana ja uus, tänapäevane ja vanamoodne.

Raamatupoes kasutasime rekvisiidina gloobust, mis sidus fotod kliendi keskkonnateadliku hoiakuga, ning lisaks jäi fotodele taustal Gustav Klimti maal, mis oli kliendi isiklik lemmik. Nii sündisid fotod, mis ühendasid poe omanäolise miljöö portreeritava armastusega raamatute vastu.

Kohvik Tüümiani atmosfäär oli osake isikupärase fotosessiooni loomisest

Portreefotograaf ei pea alati stuudios töötama. Üheks esimeseks kliendi soovitatud kohaks oligi kohvik Tüümian. Kohvik tõmbas ligi oma minimalismi ja hubasuse poolest. Nõrgad valgustid andsid ruumile intiimse meeleolu ja arvukad taimed lisasid õdusust.

Oleme Riiniga kohvikule väga tänulikud, et meid lahkesti pildistama lubati, seda veel laupäeva lõuna ajal, mil külastajaid oli rohkem. Fotograafina proovin sellistes olukordades alati võimalikult vaikselt ja segamata. Mustad seinad neelasid paratamatult valgust, mistõttu tuli arvestada ka valguse nappusega.

Rohelus kohvikus andis keskkonnateemale justkui taustafooni, ilma seda otseselt rõhutamata. See oli ka põhjus, miks lavastasime seal mõned hetked arvutiga töötamisest ning nautimas kohvi ja kooki.

Emajõe-Delta sügisene maastik

Emajõe-äärne sügisene maastik oktoobris, pidlsitas Mailis Vahenurm.

Viimaseks pildistamiskohaks valisime Delta hoone ja Emajõe ümbruse, lootes algselt, et taustaks jäävad värvikirevad vahtrapuud kollaste, punaste ja oranžide lehtedega. Paraku keeras ilm meile vingerpussi: nädal enne sessiooni viis tugev tuul viimasedki lehed puult, nii et jäimegi sügisvärvidest ilma.

Emajõe-äärse pildistamise eesmärk oli pakkuda Riinile võimalikult looduslikku keskkonda, nagu ta soovis. Olime valmis ka vihmaga pildistama – jumestaja kasutas veekindlat ripsmetušši ning otsisime ikka neid kohti, kus puudel oli veel veidi lehti või, kus värvilised kõrrelised pakkusid aktsenti.

Tol päeval lubas prognoos küll pilves, ent sajuta ilma, ometi saime vihma. Alustasime pealelõunat, õues ja kohandasime jooksvalt oma plaane, alustades pildistamist Delta taustal. Ja saime sellega päris hästi hakkama, sessioon lõppes täpselt siis, kui sadu tugevnes.

Leia minu fototeenuste hulgast endale sobiv lahendus siin.

Tagasi blogisse

Kommenteeri