Portreefoto kui esimene samm oma professionaalse kuvandi loomisel

Alustades oma teenuse pakkumisest, on kõik veel algusjärgus – keegi ei tea, mida pakud ega, kes sa oled. Kõik lubadused võivad tunduda tühja õhuna, eriti, kui sul ei ole veel kindlat kuvandit ning sa ei eristu konkurentidest. Siin tulebki mängu persoonibränd, mille aluseks on usaldusväärsus ja nähtavus. Kuidas aga tõestada oma väärtust ja jääda meelde? Portreefotod aitavad kanda edasi su isikupära ja väärtuseid.

Portreefoto naisest kodus, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

Kui sa tahad, et inimesed sind märkaksid, pead välja paistma. Ja see algab juba esimesest hetkest, kui keegi sind otsib või sinu teenustega tutvub. Sinu foto ja enda esitlemine on võtmekoht.

Portreefotode osa isikliku brändi loomisel ja arendamisel

1. Konkurentidest eristumine

Portreefoto naisest fotostuudios, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

Bränd ei ole kõigest logo või värvipalett – see on see, mille järgi sind tuntakse ja tajutakse. Need on nii sinu isikupära, väärtused kui ka professionaalsus. Sinu bränd peab rääkima sinust ka nendel hetkedel, kui sind ennast kohapeal pole. Olen siin brändingust põhjalikumalt kirjutanud.

Eristumine professionaalsete fotode abil on viis, kuidas silma jääda. Keegi meist ei ole teisega identne, niisiis ei maksa ka veebis samu lugusid rääkida või üritada teisi jäljendada. Näiteks saab portreefotode abil anda edasi sinu isikupära ja stiili. Fotod on kasulikud turundusvahendid, mis toetavad su brändi ja aitavad edastada õiget sõnumit.

2. Müügikontaktide leidmine

Personaalne bränding ei tähenda ainult professionaalseid fotosid. Kuid targasti kasutades saab võtta pildistamist kui strateegilist protsessi, millega avad oma visiooni, väärtused, tugevused ja isikupära. Kui inimesed tajuvad, et pakud neile väärtust, on see üks esimesi samme, mis aitab sul meelitada ligi järgijaid, kasvatada usaldust ja motiveerida neid sinu teenuseid kasutama.

Samuti ei peegelda kvaliteetsed portreefotod ainult välimust – need saavad anda signaale ka sinu olemuse kohta. Samamoodi võivad need suurendada postituse jagatavust ja kaasatust, aidates jõuda laiema publikuni ning tõstes bränditeadlikkust. Brändingus on oluline, et fotod ja tekst töötaksid koos ning kuvand oleks järjepidev.

Persoonibrändi foto naisest, pildistas fotograaf Mailis Vahenurm.

3. Isikliku brändi tugevdamine

Kvaliteetsed ja läbimõeldud portreefotod edastavad selge sõnumi sinu brändi tugevusest ja väärtustest. Ilusad ja kvaliteetsed fotod kuvavad sind parimas valguses ning aitavad veenda ka potentsiaalseid kliente su teenust kasutama. Fotod peavad väljendama seda, mida tekst ei suuda ning joonistama välja sinu loo.

Parimal juhul aitavad fotod tuua välja inimese olemuse ning kommunikeerida seda ka vaatajatele. Järjepidev kvaliteetse sisu tootmine võimaldab sul pildis olla ning postitades nii teksti kui ka fotosid endast ja oma teemast, hakkavad inimesed sind meeles pidama. Usaldusväärsus ja teadlikkus sinu tegevusalast kujunevad välja alles siis, kui inimesed näevad sind ja sinu tööd korduvalt. Selleks, et sinu teenus või toode teiste seast välja valitaks, pead mitu korda silma jääma. Järjepidev nähtavus tagab, et sinu teenus või toode eristub ja jääb klientidele meelde.

4. Sotsiaalmeediamõjukuse suurendamine

Ideid on kõigil, aga täide viivad neid vaid vähesed. Ka ainuüksi hea teenus ega toode ei garanteeri edu. Kuidas siis edastada oma sõnumit tõhusalt, kui pead konkureerima isegi kuni miljonite sarnaste brändidega üle kogu maailma? Lisaks eristumisele loeb ka oskus end õigesti ja selgesti väljendada ning oma kuvandit, näiteks portreefoto kaudu.

Eriti selgelt mõjuvad näod sotsiaalmeedias – neist on raske ilma märkamata mööda minna. Näiteks on inimestel isegi selline tajupsühholoogiline fenomen, kus juhuslikes objektides või mustrites hakatakse nägusid otsima. Ehk lihtsamini öeldes tõmbab inimesi nägude ja emotsioonide poole ning sellega võib suureneda kaasatus ja huvi.

Mõni aeg tagasi pildistasin maalikunstnikku nii ühes Tartu fotostuudios kui ka Kõrgema Kunstikooli Pallas ateljees. Kui stuudios proovisime luua sobivat keskkonda, et fotost hõnguks naiselikkust, loodust ja mis peamine, maalikunsti, siis ateljees olid olemas kõik temale tuttavad elemendid — maalid ja töövahendid — mis peegeldasid tema loomingut ja loomulikku keskkonda. Ta valis enda esindamiseks ateljees tehtud foto, kuna see tundus talle kõige omasem ja kajastas täpselt seda klassikalist pilti, mida kunstnikust ette kujutada võiks.

Enne koroonakriisi oli tööelu enamasti asukohapõhine, kuid täna on olukord muutunud – asukohavabadus on suurenenud ja digitaalsed kanalid on saanud esmatähtsaks. See tähendab, et ka brändid peavad olema eelkõige nähtavad veebis. Kui sa ei panusta väärtuspõhisesse brändingusse, laseb see potentsiaalsetel klientidel sinu juurest lihtsalt minema jalutada. Kui aga tead, kuidas oma väärtused õigesti välja mängida, aitad klientidel sinuga samastuda ning võidad nende lojaalsuse.

Professionaalsed fotod, mis tabavad ja annavad edasi sinu ettevõtte olemust, muudavad selle meeldejäävaks ja võivad viia ootamatute koostöövõimalusteni.

Loe, kuidas sündis minu viimane persoonibrändi fotoseeria.

Korduma kippuvad küsimused portreefotode kohta:

Kas portreefotod peaksid olema tehtud stuudios või looduses?

Fotod võivad olla mõjuvad nii stuudios kui looduses. Stuudios saab valgust ja tausta täielikult kontrollida, saavutades ühtlase ja professionaalse tulemuse. Looduskeskkond lisab rohkem vabadust, värskust, konteksti ja sügavust. Aga piirduma ei pea sugugi ainult stuudio või looduskeskkonnaga, valida võib ka pildistamise kodus, töökohas, linnaruumis või mõnes avalikus siseruumis (kohvik, raamatukogu/pood jne.). Loe foto keskkonna kohta lähemalt siit.

Kas fotod aitavad mul LinkedIn-is silma paista?

Jah, kvaliteetne portreefoto aitab sotsiaalmeeidas paremini silma paista, näidates sind usaldusväärsuse ja pädeva eksperdina. Professionaalne fotograaf aitab sul leida keskkonna, mis tugevdab sinu kuvandit ja edastab õige sõnumi, olgu see rohkem või vähem formaalsem.

Mida teed fotograafina, et tunneksin end fotosessioonil mugavalt?

Alustan alati konsultatsioonist, et saada aru, milliseid fotosid soovid. Loon sõbraliku ja avatud ruumi, kus saame kergesti mõtteid põrgatada ning valida välja keskkonna, mis sinuga paremini resoneerub. Samuti arvestan sinu stiiliga, et portreefotod peegeldaksid sinu isikupära. Soovitan valida mugava riietuse ja võimalusel kaasata stilist või jumestaja, et fotod strateegiliselt läbi mõelda.

Tagasi blogisse

Kommenteeri