Meigiga vs meigita: kumb ametiportree töötab paremini?

Ametiportree tegemisel pole küsimus ainult hea valguse või õige nurga leidmises – sageli otsustab lõpptulemuse hoopis peen töö meigipintsliga. Jumestus võib olla just see nähtamatu tegur, mis kujundab esindusliku portree, peites kavalalt igapäevaelu jäljed ja tuues esile vaid parima. Mis juhtub siis, kui ametiportreel puudub meik? Uurisin jumestaja Liisilt, mida ametiportreede jumestuses tähele panna.

Klassikaline ametiportree naisest, pildistas portreefotograaf Mailis Vahenurm.

Miks korralik jumestus aitab kaasa parima ametiportree valmimisele

Jumestus on üks peamisi elemente, mis kindlustab, et lõpptulemus on viimistletud ja professionaalne. See on sama oluline kui valgus, kompositsioon ja muud visuaalsed tegurid. Ametiportreede jaoks tehtav fotojumestus on eelkõige korrigeeriv, millega parandatakse kõik võimalikud naha ebatäiused.

Näiteks:

  • punetus
  • vistrikud
  • armid
  • läikivad piirkonnad
  • tumedad silmaalused
  • pigmendilaigud jne.
Left ImageRight Image

Õige jumestus aitab fotodel välja tuua inimese parimad küljed

Kuigi jumestus ei tee inimest kümme aastat nooremaks ega kaota täielikult kortse või naha tekstuuri, aitab see saavutada kena, puhanud ja ühtlase ilme. Pisikesed puudused, mis ilma jumestuseta kipuvad fotodel esile tulema, peidetakse. See jätab inimesest meeldiva, professionaalse ja usaldusväärse esmamulje.

Ametiportree jumestus võiks sobida sinu tööalase kuvandiga

Tehtud jumestus peab harmoniseeruma inimese isikupära, tööalase tegevuse, riietuse, soengu ja fotosessiooni ideega. Tavapärane ametiportree jumestus naiste puhul sisaldab:

  • kena ühtlast meigipõhja – mis tähendab matistatud ja ühtlane nahatoon koos kerge näokuju kontuurimisega, et anda näole ruumilisust;
  • kergelt toonitud kulme;
  • värvitud ripsmeid;
  • toonitud huuli.

Meesterahva jumestus – kas ja milleks?

Left ImageRight Image

Meeste puhul kasutatakse fotodel samuti korrigeerivat jumestust, peites väiksed naha ebatäiused, nagu punetus ja vistrikud. Kuid ei tasu karta, et meestele hakatakse värvima ripsmeid, huuli jms, kui selleks pole eraldi soovi avaldatud. Eriti oluline on meeste jumestus ametiportreede puhul, kui fotod pannakse kõrvuti naiste omadega, kellele on tehtud jumestus, või kui on plaanis teha grupifoto. Sellistel juhtudel tuleb jumestusega ja ilma jumestuseta inimeste kontrast fotodel eriti hästi esile. Võib jääda kentsakas mulje, kui naistel on fotol ühtlane ja korrektne välimus, kuid mehed on kõrval läikiva, punetava naha ja tumedate silmaalustega.

Kellele sobib põhjalikum ametiportree meik ja miks sa võiksid seda kaaluda

Kui soovid läheneda ametiportreedele mängulisemalt ja loovamalt ning tuua esile rohkem isikupära, sobib sellistele fotodele põhjalikum jumestus. Selle puhul võib lisaks tavapärasele jumestusele teha põhjalikuma silmajumestuse, kasutades muuhulgas näiteks lisaripsmeid, mis avavad ja rõhutavad silmi ning ilmestavad pilku. Jumestuses võib kasutada nii neutraalseid toone kui ka värve, mis aitavad inimese ilu rõhutada. Loovtöötajate ja kunstnike puhul on omal kohal ka ebatraditsionaalne lähenemine, mis ei pea jääma klassikalise ametiportree jumestuse raamidesse. See peaks siiski sobima inimese isikupära ja tegevusalaga. 

Left ImageRight Image

Kui inimene on kindel, et ei soovi kasutada professionaalse jumestaja teenust ametiportreede pildistamisel, tasuks siiski jälgida järgmist:

  • Nahk ei tohiks läikida, selle vältimiseks võib kasutada läbipaistvat matistavat puudrit (seda on sageli ka fotograafidel endal kaasas).
  • Võimalusel tuleks kasutada kerget peitekreemi (konsiilerit), et peita tumedad silmaalused, vistrikud ja punetus.
  • Naiste puhul on soovitatav värvida ripsmed ja huuled, et saavutada värskema ja puhanud ilme. Kui on oskusi, võiks kasutada ka põsepuna ja kulmuvärvi.

Kuidas leida ametiportree jaoks õige jumestaja?

Kokkuvõttes ei tasu jumestust karta. Asjatundlik jumestaja aitab kaasa sellele, et valmiksid igast inimesest ja tema tegevusalast lähtudes parimad ametiportreed. Kõik soovid ja nägemused saab eelnevalt fotograafi ja jumestajaga koostöös läbi rääkida. Mõnikord piisab väga minimaalsest jumestusest, et tuua esile inimese parimad jooned. Teistel juhtudel on omal kohal põhjalikum jumestus, et veelgi rohkem rõhutada isikupära või tegevusala. Kuna jumestajaid on palju, võib fotograaf aidata valida sobiva spetsialisti, lähtudes oma eelnevast koostöökogemusest. Alternatiivina võib vaadata jumestajate sotsiaalmeedia kontosid, tutvuda nende varasemate töödega ja leida keegi, kelle stiil tundub kõige sobivam. Tutvu ka ametiportreede stilistikaga, et valida sobiv stiil ja riietus.

Teksti koostas jumestaja Liisi Haas.

Korduma kippuvad küsimused jumestusest:

Kas peaksin laskma end jumestada, kui meigin end harva?

See on inimese enda sisetunde küsimus, kuid professionaalne jumestaja kindlasti arvestab kliendi soove ja eelnevat kogemust. Jumestust on võimalik teha ka selliselt, et ei ole ilmtingimata aru saada, et tehtud on jumestus. Lõpptulemusena jääb fotodel lihtsalt loomulik ja hoolitsetud välimus.

Kuidas mõjutab jume ja isepruunistuvate kreemide kasutamine jumestust?

Jumestuskreemi toon, mida meigi tegemisel kasutatakse, valitakse alati inimese enda nahatooni järgi, seega näiteks päevitunud jume mõjutabki ainult nii palju, et tuleb valida tavapärasest veidi tumedam jumestuskreem. Kui kliendi nahatoon on võrreldes nö keskmise eestlase nahatoonist tunduvalt tumedam, siis tasuks sellest eelnevalt jumestajat teavitada. Sel juhul saab jumestaja varuda eelnevalt ka tumedamas toonis jumestuskreemi. Isepruunistavate kreemide kasutamisel tuleks vältida jumestamist vahetult pärast kreemi peale kandmist ning oodata, kuni kreem on korralikult imendunud ja nö mõjuma hakanud.

Kui kaua võtab aega ametiportree sessioon koos jumestusega?

Tavapärase ametiportree jumestuseks kulub umbes 30 min naiste ning 5-10 min meeste puhul. Põhjalikum jumestus naistele võtab aega 45-60 min.

Tagasi blogisse

Kommenteeri